e-Twinning

Víte, co to je e-Twinning? Naši sedmáci už ano!

Vybraní žáci ze 7. A a 7. B se letos rozhodli rozšířit své obzory a zdokonalit se v angličtině a to právě díky projektu „Vlogs4FUN“ na platformě e-Twinning. Jedná se o největší komunitu škol na světě, která sdružuje evropské školy a umožňuje jim spolupracovat, komunikovat a sdílet své nápady. Děti mají šanci si ověřit svoje jazykové dovednosti, zlepšit své počítačové dovednosti, poznat rozdílné kultury a získat nové přátele z různých zemí Evropy.

V rámci našeho projektu pracujeme s dalšími čtyřmi školami, a to ze Španělska, Itálie a dvěma školami z Turecka. Máme za sebou úvodní hádací hru, společný meet se všemi účastníky – a že nás je – 79 žáků a 7 učitelů, vytváření plakátů za použití zajímavého on-line nástroje Padlet, avatarů v Pixtonu a teď na nás čekají naše první videa v diskusním prostředí Flipgrid, který je pro žáky nejen jednoduchý, ale hlavně, práce v něm je baví. Tomu všemu samozřejmě vévodí angličtina, která pro nás všechny je mezinárodním dorozumívacím prostředkem.

Podívejte se na fotky dosavadních výtvorů našich šikovných dětí!