Základní škola Liberec, Švermova
kytka

Filmové představení

„O výpravě do Myanmaru jsme snili hodně dlouho. Po událostech z roku 2015 se tato země známá také jako Barma po více než padesáti letech izolovanosti začal otevírat okolnímu světu. Věděli jsme, že nemáme moc času a že nesmíme otálet, pokud chceme zažít skutečný turistickým ruchem nezkažený Myanmar.“

20. září ráno jsme se byli v DK podívat na dokumentární film o této jihoasijské zemi, která leží na poloostrově Zadní Indie. Projekce pocházela z dílny Adama Lelka, známého českého cestovatele a také zakladatele projektu Planeta Země 3 000. Představil nám tuto zemi pravdivě, překrásnou co se týká přírody i chudou co se týká živobytí. Mohli jsme vidět místa, kam se nikdy nepodíváme. Cestovatel mluvil velmi pochvalně o místních lidech, prý nezažil ještě nikdy takovou vstřícnost, kdy i ti nejchudší z chudých se rozdělili o to málo, co měli….