Základní škola Liberec, Švermova
kytka

Harmonizační pobyt 5. - 7. září

Ve středu v prvním týdnu školy jsme vyjeli vlakem na třídenní pobyt společně se spolužáky z 6. A do  Bílého Potoka pod Smrkem. Ubytováni jsme byli v penzionu Krakonoš, kde se nám moc líbilo a kde nám hodně chutnalo. Po příjezdu jsme si v mapách naplánovali trasu výletu a po obědě jsme se vydali směrem k Hubertce přes vyhlídku Hájnikova kohouta do Lázní Libverda. Ochutnali jsme léčivou „železitku“ a vyšlápli jsme si k Obřímu sudu, kde jsme nemohli vynechat návštěvu minizoo se zakrslými kozami a spoustou krásných papoušků. Zpět jsme se vraceli cestou nad Hejnicemi. Večer jsme si vyslechli pověst o zrození ducha Jizerských hor Muhu a také jsme kreslili, jak si ho představujeme.

Další den ráno nás vzbudil hlas trubky – to nás navštívil p. Petr Šolc, který se nám věnoval až do večera. Společně i rozděleně jsme si vyzkoušeli několik aktivit k utužení vztahů mezi námi, zasoutěžili jsme si v pětiboji, luštili kód k truhle s pokladem a večer jsme toto setkání zakončili scénkami (např. z třídních schůzek), u kterých jsme se skvěle pobavili.

Poslední den dopoledne jsme si zahráli oblíbenou „vybiku“ a podnikli jsme krátkou vycházku do okolí, při níž jsme opět využili buzoly. Před samým odjezdem se u nádraží konalo závěrečné vyhodnocení a my jsme byli všichni odměněni nějakou pochoutkou. HP byl prima!