Základní škola Liberec, Švermova
kytka

Liberec mýma očima

Distanční forma výuky již probíhá poměrně dlouhou dobu, a tak je potřeba občas učivo trochu odlehčit. Sedmáci proto dostali možnost podívat se na naše město svýma očima – zkusit vyprojektovat část města nebo třeba jednu budovu, radnici, kostel… na počítači, namalovat, popřípadě i vytisknout na 3D tiskárně. Myšlenka vznikla poté, co jsme si o Liberci v souvislosti s učivem o středověkých městech povídali při online hodině dějepisu. Ne všichni ale kamarádí se štětcem či pastelkami. Pro ty tady byla ještě jedna výzva. Připravit nějakou kulinářskou dobrotu pro sebe, rodiče, sourozence apod., a to sice ze surovin, které byly v našem regionu v minulosti typické. Tedy hlavně z brambor či jablek. Děti se ale pustily i do horského kysela s vajíčky a sušenými houbami, které zejména v zimním období nejen nasytí ale i zahřeje. Fantazie měla naprosto zelenou. A vznikla skutečně úžasná díla. Některá si můžete prohlédnout společně s námi. Všechna se chystáme vystavit po našem návratu do školy. A určitě si je potom budete moci spolu s námi prohlédnout.