Základní škola Liberec, Švermova
kytka

Odemykání slabikáře s Mikulášem

Je 5. prosince. Dnes chodí Mikuláš a nosí dárky. No pravda, chodí až večer, ale k nám přišel hned ráno.  Přišel i se dvěma anděly a také čerty. Jenomže Mikuláš, poslal čerty za dveře, sotva přinesli těžký koš, protože u nás ve třídě jsou všichni hodní.

Honzík, Zuzanka a Kája se osmělili jako první a zazpívali písničku, nakonec se ke Kájovi přidala celá třída.

Za to, že jsme zazpívali a byli hodní, dostali jsme sladkou odměnu a v koši na nás čekaly slabikáře.

Ale než jsme je dostali, ještě jsme pracovali  a tak jsme se naučili T, t, pracovali s pracovními listy, kreslili jsme Mikuláše a skládali jsme puzzle. Bylo to pro nás velmi důležité, protože každý, kdo úkoly splnil co nejlépe, jak uměl, dostal klíč ke slabikáři.