Základní škola Liberec, Švermova
kytka

Planeta 3000 - Madagaskar

17. září jsme měli tak trochu zeměpisný a přírodopisný den. V Koloseu jsme zhlédli cestopis o známém ostrově poblíž Afriky za účasti samotného cestovatele, který se v několika pauzách vracel k tomu, co jsme právě spatřili.

Obdivovali jsme zajímavou kulturu, nádhernou přírodu a zvířata, která nikde jinde nežijí. Ale tamější obyvatelé to mají těžké – jedí téměř stále rýži, i když na různý způsob, a musí vynaložit spoustu práce, aby ulovili ryby, které stačí pouze k jejich spotřebě. Překvapilo nás, že na Madagaskaru nemají vybudované silnice a že hlavní město vypadá spíš jako vesnice. Nejvíc nás však zarazil rituál s mrtvými těly příbuzných, která domorodci vozí třeba na autě, aby ti zesnulí viděli, co se ve vesnici změnilo. Smrt je pro tyto lidi naprostou součástí života, a tak odchod člověka oslavují.

Celý film byl velmi zajímavý i poučný, moc se nám líbil.