Základní škola Liberec, Švermova
kytka

Proč Kamil neuměl létat

 V naší školní knihovně jsme  společně ještě s p. učitelkou Kumstovou  četli  knížku o Kamilovi, který místo toho, aby se učil létat chodil do knihovny a četl knihy. To byl nakonec pro něho problém, protože Kamil byl špaček a ten odlétá na podzim do teplých krajin. Ještě, že měl hodné sourozence, kteří mu pomohli. Vytvořili pro něj takové zvláštní jakoby kšírky a v těch ho nesli. Jak tak letěli, tak se dostali do velké nepřízně počasí. Ale díky tomu, že byl Kamil velmi sečtělý všechny zachránil. Nakonec jak měl velkou radost poskakoval čím dál tím výše, až se z toho naučil létat. My jsme Kamilovi nosili knižky, které by se mu líbily a které by si určitě rád přečetl.

Už se těšíme na to, až i my budeme číst a nějakou hezkou knížku si budeme moct v knihovně půjčit a přečíst.