Třídnická hodina

Na minulé Th jsme si tajně stanovili 3 malé, splnitelné cíle – týkaly se prospěchu a chování ve škole a vztahů doma. Ač jsme si to mohli rozmyslet dopředu, někteří je horko těžko dávali dohromady! Napsali jsme je na kousky papíru, různě ještě zmenšili a uložili do jedné ze zásuvek učitelského stolu.

Dnes, po měsíci, jsme se měli vyjádřit k tomu, jak se nám je podařilo splnit. A ouha! Někdo si třeba nemohl vzpomenout, co že si tam napsal! Málokomu se podařilo splnit vše, ale ve většině případů jsme splnili aspoň některý dílčí cíl.

Šlo opravdu o jednotlivé cíle? Neměli jsme se spíš nad sebou zamyslet? Co o nás vypovídá samotný přístup, skládání či zmuchlání papírku, výpadek paměti, nesplnění slibu? Naznačuje toho o nás hodně………