Vernisáž

Slavnostní otevření výstavy ke 100. výročí vzniku Československa uspořádali spolužáci z 9. třídy, kteří se ve středu 26. 9. převlékli za významné osobnosti (prezidenti Masaryk a Havel, zpěvák K. Gott, sportovci Čáslavská, Novotná a Raška), do dobových uniforem (skaut, pionýr, svazák, zdravotní sestra) či za pohádkové postavičky uplynulých desetiletí a nám všem ostatním dětem podle zájmu přiblížili události zobrazené v klipech v přízemí školy. Na nich již od jara pracovali žáci všech ročníků. Naše třída zpracovávala osobnost obuvníka Tomáše Bati – kreslili jsme tužkou jeho portrét, boty z 30. let minulého století, vytvořili jsme model boty z barevných kůží a v PC učebně jsme z internetu získali informace o Baťově životě, práci, úspěších a zájmu o své zaměstnance, vypsali jsme si i několik citátů, kterými se tento světoznámý podnikatel řídil.