Základní škola Liberec, Švermova
kytka

Živá knihovna povolání

4. 10. jsme byli od 11 do 14 hodin v IQLandii na prezentacích 9 firem, ve kterých nám firemní zástupci představovali své povolání a vše, co k němu patří (požadavky na vzdělání, nástupní plat, možnosti postupu, výhody).

V nástinu víme, co dělá elektromechanik v DGS (slévárna), produktový manažer v BUSCH VÝROBĚ CZ,  lektor v IQL, svářeč plastů v UCT, všeobecná sestra a zdravotní laborant v KNL, elektrikář silnoproud v ČEZu, obchodník v Preciose, 3D měrový technik ve Fehrer Bohemia a kariérový poradce na ÚP.

Naše postřehy: provozovatelé nás nechali dlouho čekat a pak jsme byli u každé firmy jen 15 minut :-( (naštěstí jsme se mohli venku trochu „vyblbnout“); některé firmy měly moc pěkná videa; u fy Fehrer jsme obdivovali práci s „ramenem“ přístroje za 2 mil. korun (laserový skener dokáže rozeznat i vrstvičku fixu!); nejvíc nás dostaly pokusy s kapalným dusíkem (lektoři tu mají fakt pestré zaměstnání!);  stanoviště Preciosy na nás dýchlo luxusem (líbilo by se nám jezdit do ciziny a nabízet zboží elegantně oblečení); sestřičky z nemocnice nám praktickými ukázkami předvedly, že musí být zdatné fyzicky i technicky; bylo milé, že jsme si u některých stánků mohli vysoutěžit nebo jen vzít drobné dárečky :-) Rozhodně celý tento „kolotoč“ byl inspirující