
Návštěva KVK – téma Hororovky
V rámci vzdělávacího programu jsme 18. září navštívili krajskou vědeckou knihovnu,
kde nás čekalo 60 minut zaměřených na hororovou literaturu.
Začali jsme krátkou diskuzí o hororových příbězích. Poté jsme přiřazovali obrázky
postav z hororů k jejich charakteristikám. Tento úkol rozvíjel naši schopnost
analyticky myslet.
Další část programu byla věnována nápadům na hororové příběhy, vymýšleli jsme
dějové zvraty a charakteristiky postav, které by v nich mohly vystupovat. Tato
skupinová práce podporovala naši kreativitu, spolupráci a schopnost sdílet nápady.
Na závěr jsme si poslechli povídku z knihy Půlminutové horory, jejíž text jsme
sledovali v tištěné formě. Potom jsme měli za úkol ji dokončit. Každý z nás přispěl
svým nápadem, což vedlo k originálním a napínavým závěrům.
Návštěva KVK tak přispěla k rozvoji našich čtenářských a pisatelských schopností.


