Školní poradenské pracoviště

Návrat k dílnám | Individuální výchovný program - Pilotní škola | ZAPOJENÍ DO EVROPSKÝCH PROJEKTŮ | Inkluze ve škole | Podpora vzdělávání | Labyrint vědy, her a poznání | Rozvoj klíčových kompetencí pro celoživotní vzdělávání v libereckých ZŠ-CZ.1.07/1.1.09/03.0006 | Skautský koutek | Školní poradenské pracoviště | OPVVV - Školní čtenářské kluby na 2. st. ZŠ | Školy v pohybu | Učíme se příběhem | VZDĚLÁNÍ DOTYKEM | Modernizace výuky | Projekt "Ovoce a zelenina do škol" | Mezinárodní program GLOBE | Pilotní projekt na podporu čtenářské a matematické gramotnosti | Projekt Start In | Pomáháme školám k úspěchu | Revitalizace školního hřiště |

ZŠ Liberec, Švermova 403/40, p.o. se spolu s dalšími dvěma školami Základní školou, Liberec, Sokolovská 328, p.o. a Základní školou, Jabloňová 564/43, p.o. stala úspěšným žadatelem o prostředky Evropské unie s projektem Školní poradenské pracoviště. Od 1. října do konce školního roku 2011/2012 byl z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost podporován vznik a zavedení školského poradenského systému s celkovou částkou blížící se 5 milionům korun.

Vyhlašovatelem výzvy byl Liberecký kraj, šlo o již druhou výzvu z tzv. globálních grantů vypisovaných v oblasti podpory 1.2, Rovné příležitosti ve vzdělávání.

Projekt si kladl za cíl využít dosavadních poznatků a materiálů z podobných celostátních projektů s tím, že stávající odborníky v poradenství na všech třech školách (výchovné poradce, speciální pedagogy a metodiky prevence) doplnil po dobu trvání projektu školním psychologem, který pracoval s dětmi a zároveň potřebné kompetence předával pedagogům jednotlivých škol. Po ukončení projektu činnosti externího psychologa převzali vybraní kmenoví učitelé školy a spolu se stávajícími odborníky vytvořili funkční Školní poradenská pracoviště.

Školní poradenské pracoviště Microsoft Office Word soubor 692 kB Stáhnout
Školní poradenské pracoviště Microsoft Office Word soubor 669 kB Stáhnout