• 485 151 255
  • sekretariat@zssvermova.cz
  • Švermova 403/40 460 10 Liberec 10

ČERNÝ KAŠEL – informace pro rodiče

Informace pro rodiče při výskytu černého kašle

  1. Má vaše dítě příznaky onemocnění kontaktujte pediatra.
  2. V případě, že Vy nebo Vaše dítě bylo v úzkém kontaktu s osobou s potvrzeným černým kašlem, bude Vás kontaktovat hygiena s dalšími informacemi. S viditelně zdravým dítětem není potřeba vyhledat lékařskou péči jen z důvodu kontaktu s nakaženým.
  3. Pokud se vy sám jako rodič cítíte zdravý, není třeba vyhledat lékařskou péči ani omezovat sociální či pracovní kontakty.
  4. Zkontrolujte, zdali je Vaše dítě očkováno proti černému kašli.  

Prevence:
Základní prevencí proti vzniku onemocnění je očkování. Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti do jednoho roku života. Zkontrolujte, zdali je Vaše dítě očkováno proti černému kašli a poté přeočkováno dle očkovacího kalendáře, zejména mezi 10. a 11. rokem

Další informace