• sekretariat@zssvermova.cz
  • Švermova 403/40 460 10 Liberec 10

Dětské hřiště a sportoviště – provozní řád

Od 1. dubna se otevírá dětské hřiště a sportoviště pro veřejnost. Prosíme návštěvníky, aby se seznámili s provozním a návštěvním řádem a dodržovali jej z důvodu bezpečnosti své i ostatních návštěvníků. Hřiště je monitorováno kamerovým systémem městské policie.

Provozní a návštěví řád

Vážení rodiče a návštěvníci hřiště,
rádi bychom odpověděli na případné dotazy, které mohou vyplynout z nastavených pravidel, týkajících se užívání školního hřiště.
Betonový chodník, který obklopuje dětské hřiště, je vzhledem k bezpečnosti návštěvníků určený především k chůzi, běhu a pohybu malých dětí na odrážedlech a tříkolkách. S ohledem na bezpečnost všech návštěvníků je problematické, aby se na oválu mezi chodci, běžci a malými dětmi pohybovali cyklisté a teenageri na kolečkových bruslích. Máme informace, že v minulosti někteří návštěvníci vjížděli do areálu nejen na kolech, ale dokonce i na motorce.

Co se týká multifunkčního hřiště, byla upravena pravidla pro jeho využívání:
– Prostory multifunkčního hřiště jsou poskytovány zákonným zástupcům žáků naší školy bezúplatně na základě rezervace a smlouvy o užívání. Maximální doba užívání může být až 2 hodiny denně (den a čas rezervace bude uveden ve smlouvě).
– Multifunkční hřiště je určeno pro provozování skupinových sportovních činností, jako jsou volejbal, basketbal, florbal, badminton, malá kopaná s pěnovým míčem, házená, vybíjená, přehazovaná a obdobné míčové hry. Fotbal, který způsobuje poškození a deformace oplocení hřiště, není povolen.

V minulých letech bylo hřiště otevřeno o víkendech a svátcích v době od 16:00 do 19:00 hodin. Od letošního roku zkoušíme rozšířit otevírací dobu hřiště o víkendech, svátcích a prázdninách od 10:00 do 19:00 hodin a poskytnout tak bezpečný prostor pro trávení volného času, kam mohou přijít maminky s malými dětmi.

Děkujeme za pochopení a respektování provozního a návštěvního řádu.