• 485 151 255
  • sekretariat@zssvermova.cz
  • Švermova 403/40 460 10 Liberec 10
Aktuality
Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea

V týdnu od 12. do 16. února 2024 se konalo školní kolo matematické soutěže Pangea. Naše škola se letos zapojila již po páté a opět máme několik úspěšných řešitelů.

Této soutěže se účastnilo celkem 74 žáků a žákyň ze 4. – 9. tříd a školní kolo u nás probíhalo online formou na školních počítačích. Účastníci měli 45 minut a čekala je série 15 tematických úloh. Letos organizátoři vybrali témata kinematografie a sport.

V kategorii 4. třída byl nejlepší Ondřej Eduardo Hejl, který byl zároveň 5. v kraji. Na první místě v 5. třídě a 29. v kraji se umístila Nela Kořínková. V šesté třídě byla nejlepší Natálie Archalousová, která se umístila na 4. místě v kraji. Za osmý ročník zvítězil Štěpán Vlčko, který byl ve své kategorii také 4. v kraji. V 9. třídě byla nejlepší Markéta Braierová se 13. místem v kraji.

Nejúspěšnější řešitelkou na naší škole byla Anna Marie Palová ze 7. třídy, která ve své kategorii byla 2. v kraji a postupuje do celostátního kola, které se bude konat 14. června v Praze. Anně držíme palce!